Udostępniamy terapie wykorzystujące jednocześnie biorezonans, wibroakustykę, światło, pole magnetyczne, generator plazmowy oraz terapie kwantowe.
Pon - Sob: 10:00 - 18:00 Niedz: Zamknięte

Wizyty tylko po wcześniejszym umówieniu.

+48 667 627 007, +48 531 760 007
Pon - Sob: 10:00 - 18:00
Title Image

Harmonizacja półkul mózgowych

Home  /  Harmonizacja półkul mózgowych

Fale mózgowe

Nasz mózg pracuje cała dobę, cały rok, bez przerwy. Nigdy nie odpoczywa, zawsze jest włączony i jego praca jest zależna od częstotliwości jakie się w nim generują. Częstotliwościom tym zostały przypisane greckie litery, które odpowiadają naszym stanom świadomości. Fale mózgowe dzielą się na:

  • Fale gamma – powyżej 30 Hz – przetwarzanie i kojarzenie informacji
  • Fale beta – od 12 do 30 Hz – stan codziennej aktywności
  • Fale alfa – od 8 do 12 Hz – relaks, odpoczynek
  • Fale theta – od 4 do 8 Hz – medytacja
  • Fale delta – od 0,5 do 4 Hz – głęboki sen

Synchronizacja półkul mózgowych

Synchronizacja półkul mózgowych polega na pobudzeniu oraz harmonizacji połączeń pomiędzy lewą i prawa półkulą oraz stymulowaniu i stabilizowaniu poziomu ich pracy. W naszym mózgu nieprzerwanie trwa przesyłanie informacji w całym paśmie częstotliwości. Przyjmuje się, że każdy bit informacji ma swój kanał przewodnictwa, dlatego też możliwa jest wymiana ogromniej ilości informacji na sekundę. Jeśli występuje u nas osłabienie pamięci do osób, rzeczy, zdarzeń itp. najczęściej jest to spowodowane zaburzoną synchronizacją. Objawia się to w chwili zmęczenia, rozkojarzenia, stresu i niekorzystnego wpływu środowiska zewnętrznego.

Pełny potencjał naszego mózgu

Aby uruchomić pełny potencjał naszego mózgu musimy wyjść z rytmu beta, w jakim pracuje nasz mózg podczas codziennego życia i spowodować uruchomienie harmonijnej pracy naszych półkul mózgowych. Badania jasno wskazują , że podczas snu gdy tylko zamkniemy oczy rytm beta zaczyna szybko ustępować na korzyść rytmu alfa. Wyniki badań pokazują, że stan alfa jest stanem umysłu, w którym mamy dostęp do obydwu półkul mózgowych i w związku z tym myślenie odbywa się za pomocą zarówno lewej jak i prawej półkuli. Tworzy to specyficznie zrównoważony sposób myślenia, który w znaczny sposób zwiększa nasze możliwości rozumienia, zdolności twórcze oraz możliwości rozwiązywania problemów.

Harmonizacja półkul mózgowych

Uruchamianie pełnego potencjału mózgu

Nasz mózg to super komputer

Nasz mózg możemy porównać do super komputera, który posiada super procesor z dwoma rdzeniami, po jednym w każdej półkuli. W znakomitej większości czasu pracują one pojedynczo, u artystów rdzeń z prawej strony jest bardziej wydajny niż ten z lewej i odwrotnie, u inżyniera bardziej wydajny będzie z lewej strony niż z prawej. Naukowcy udowodnili, że najtęższe ludzkie umysły w czasie procesów myślenia wykorzystują obie półkule mózgowe, czyli aktywują oba rdzenie super procesora i efektem tego jest zsynchronizowanie lewej logicznej półkuli z prawą abstrakcyjną. Godne uwagi jest to, że jest to proces podlegający naszej świadomiej kontroli, którego można się nauczyć i wykorzystywać go w odpowiedniej dla nas sytuacji. Efektem tego jest np. wydajniejsza pamięć, poprawia się zdolność uczenia i zapamiętywania, rozwiązywanie bardzo trudnych zadań umysłowych staje się szybsze i łatwiejsze, osiągamy głębszy relaks i odprężenie.

Medytacja lub relaks

Przebadano dużą grupę osób, które specjalizują się w stanach bardzo głębokiej medytacji takich jak jogini, mnisi Zen i wykazano, że w trakcie przebywania w stanie głębokiej medytacji lub relaksu ich mózgi wskazywały na bardzo silne połączenie prawej i lewej półkuli, czyli na synchronizację półkul. Okazuje się, że będąc w tym stanie mózg jest bardzo podatny na wszelkie nowe informacje, które są niemal automatycznie zapisywane w jego odpowiednich obszarach i co najważniejsze posiadamy do nich łatwy oraz niemal nieograniczony dostęp. Wydaje się, że będąc w tym stanie z pewnością łatwiej się uczymy, możemy zmieniać nasze mentalne filtry przez które postrzegamy i odbieramy świat, odzyskujemy kontrolę nad swoimi nałogami i przyzwyczajeniami.

Lista pozytywnych zmian uzyskanych dzięki zsynchronizowaniu naszych półkul mózgowych jest bardzo długa i tak np. :

  • nauka staje się łatwiejsza, przyjemniejsza, bardziej efektywna
  • poprawia się znacznie koncentracja i pamięć
  • podnosi się poziom inteligencji
  • wzrasta własna samoocena, pewność siebie, siła woli
  • nasza wydajność w pracy diametralnie się zwiększa
  • nasz umysł uwalnia się od destrukcyjnych myśli oraz negatywnych emocji
  • szybciej przebiega nasza regeneracja, również po kontuzjach i zabiegach operacyjnych